70 самолета, хеликоптери Ми-8, Ми-28, Ка-52 и Ми-26 участваха в демонстрационен полет над Севастопол по време на парада за 9 май.
70 топовни салюта бяха дадени от корабите по случай 70г. от освобождението на Севастопол.
По улиците на столицата на Крим преминаха ветерани и военни части, 38 единици военна техника, включително брегови ракетни комплекси Баснион, бронирани коли Тигър, гладкоцевно оръдие Рапира, полева реактивна система Град, зенитно-ракетни комплекси.
В морския пазар участваха хатери, ракетни и противолодъчни кораби, крайцерът Москва и един от най-големите ветроходи в света, Крузенщерн.
Руският президент Владимир Путин заяви, че страната е станала по-силна с Крим. Той каза, че 2014 ще остане знаменателна в историята.
Обръщението бе направено по време на парада за 9 май, с който Русия отбелязва годишнината от победата във Втората световна война. Путин благодари на въоръжените сили за ролята им във Втората световна война и поздрави присъединяването на полуострова към РФ.
"Уверен съм, че 2014 ще влезе в историята на Севастопол и на цялата страна като годината, в която всички граждани взеха твърдото решение да бъдат заедно с Русия", заяви Путин, който прие по-рано през деня и парада за 9 май в Москва, на Червения площад.
Владимир Путин посещава Крим за пръв път откакто Русия анексира полуострова от Украйна през март 2014. Реакциите не закъсняха.
Украинското правителство определи участието му на парада за 9 май в Севастопол като провокация, допринасяща за ескалиране на напрежението.
МВнР на Украйна съобщи, че с тази визита Русия не търси дипломатически изход от кризата. Киев съобщи, че 20 души са загинали при операция срещу сепаратистите в Мариупол.
Министърът на вътрешните работи на Украйна, Арсени Яценюк, каза, че са били убити проруски активисти и един офицер от украинските сили за сигурност.
Ген.-секретар на НАТО определи присъствието на Путин в Крим като неуместно. "Все още Крим е украинска територия и доколкото знам, украинските власти не канили Путин", каза Расмусен.
Белият дом обяви, че посещението на Путин на полуострова ще засили напрежението.
Войниците на нацистка Германия нахлуха в Съветския съюз, в който влизаше и Украйна, през юни 1941 и стигна почти до Москва, преди да бъдат изтласкани обратно чак до Берлин. През 1954 Крим бе поставен украинска администрация. След падането на СССР Русия запази силно военно присъствие на полуострова, а над половината от населението на Крим се определят като етнически руснаци.
Кадри от парада в Севастопол - във видеото.