САЩ изтеглят около 100 членове на спецчастите от военновъздушната база Ал Анад в Йемен, поради влошаване на сигурността в страната, съобщи на 21 март 2015 CNN, цитирайки източник, запознат със ситуацията.
Евакуират се тюлени, членове на Делта форс – последните, останали в Йемен, където действа групировката, известна като Ал Кайда на Арабския полуостров.
САЩ затвори посолството си в Сана през февруари, след като хутите превзеха столицата на Йемен.
Стотици членове на Ал Кайда избягаха от два затвора в четвъртък и петък, 18 и 19 март 2015.
Столицата Сана – в ръцете на Ал Кайда
Бойци на Ал Кайда превзеха столицата на провинция в Южен Йемен вечерта на 20 март 2015, убивайки 20 войници, преди да бъдат изтласкани от армията, съобщава NBC News.
Президентът на Йемен Абд-Рабу Мансур Хади обвини подкрепяните от Иран хутски милиции, контролиращи столицата Сана в опит за преврат срещу него и каза, че „ще развее флага на Йемен“ в северните части на страната, предаде Ройтерс.
Шиитското движение на хутите съобщи в изявление на Върховния революционен комитет, че обявява обща мобилизация срещу наричана от тях „мръсна война“ на Хади.
През февруари президентът Хади избяга от плен на хутите и се установи в Аден, в Южен Йемен.
Бягството на президента повиши опасността от война между враждуващите правителства в северната и ююжната част на Йемен, съобщава Ройтерс.
Вашингтон води война с дрони срещу терористите, които разтревожиха Запада и страните от Персийския залив с опитите си за саботаж на ммеждународни компании и набези през границата със Саудитска Арабия.
Избухват сблъсъци между хутите и местните племена в петролния районн на границата на провинциите Мариб и Ал-Байда.
Шестте страни от Организацията за сътрудничество в Персийския залив /CCG/ призоваха в събота, на 14 февруари 2015 ООН да позволи използването на сила в Йемен, където шиитските милиции застрашават единството на страната.
Смъртта на саудитския крал Абдула на 23 януари 2015 повиши риска за сигурността на Арабския полуостров.