В Сиера Леоне влезе в сила наложеният вечерен час заради вируса ебола, съобщи BBC. Мярката ще помогне на здравните служители да изолират случаи на заразени с вируса и да ограничат разпространението на болестта.
От британската медия посочват, че много хора са приели мярката с облекчение, опасявайки се, че поставянето на диагноза е равносилно на сигурна смърт, предвид факта, че няма открито ефективно доказано лечение.
Екип от 30 хиляди души ще обикаля от врата на врата, за да търси заразени хора и да снабдява населението със сапун. Критиците на изолацията смятат, че мярката ще навреди на доверието в лекарите.
В същото време в съседна Гвинея бяха открити телата на изчезналите осем здравни служители и журналисти, чиято работа е била свързана с кампанията около ебола.
Говорител на правителството съобщи, че някои от телата са били извадени от септична яма в село Уоми. Екипът е бил нападнат от местни жители във вторник.
Кореспондентите на BBC информират, че много от хората там са скептични по отношение на опитите официалните власти да се справят с болестта и инцидентът е показателен за трудностите, които здравните служители срещат.
Сиера Леоне е една от страните най-сериозно засегнати от епидемията от ебола в Западна Африка. Жертвите на вируса там са над 550 от общо 2 600 смъртни случай като цяло, регистрирани досега.