Италия победи Белгия с 2:0

Капитанът на "адзурите" спаси всичко възможно, а Емануеле Джакерини откри в 32-ата минута

14.06.2016 | 07:30 Редактор:

Италия победи с 2:0 Белгия в голямото дерби от група "Е" на Евро 2016. Двата отбора изиграха страхотен мач на "Стад де Люмиер", изпълнен с куп голови положения и интересни моменти, но голямата класа на Джанлуиджи Буфон си каза думата.

Капитанът на "адзурите" спаси всичко възможно, а Емануеле Джакерини откри в 32-ата минута. Най-големият пропуск за "червените дяволи" направи Ромелу Лукаку, който в средата на второто полувреме не успя да преодолее Буфон, останал сам срещу него. Крайния резултат оформи Грациано Пеле в продължението.

Така Италия излезе на върха в класирането с 3 точки, докато Белгия остава с 0 т. Ирландия и Швеция, които по-рано през деня направиха 1:1, са с по 1 т., а в следващия кръг четирикратният световен шампион играе със скандинавците, докато възпитаниците на Марк Вилмост ще гонят първа победа на шампионата на Стария континент срещу островитяните.