Дузпи изпратиха "Локомотив" (Пловдив) на 1/8 финал за Купата на България

Чаворски можеше да донесе успеха на "Черноморец" в последната минута на редовното време

28.10.2024 | 17:44 Редактор:

Победа за "Локомотив" (Пловдив) с 4:2 след дузпи срещу "Черноморец" (Бургас) на 1/16-финалите за Купата на България. Резултатът откри Браян Переа в началото на второто полувреме, а Живко Петков изравни 13 минути преди края.

При изпълнение на наказателните удари Тодор Чаворски и Станислав Маламов пропуснаха за "акулите", чиито удари бяха отразени от Кристиан Томов. Вратарят на бургазлии Димитър Тодоров пък отрази единствено изстрела на Ангел Лясков. За победителите точни бяха Хуан Переа, Христо Иванов, Ефе Али и Ивайло Иванов.

В 65-ата минута Станислав Маламов влезе в наказателното поле от ляво, стреля много мощно, но Томов спаси. Домакините натиснаха и логично стигнаха до изравнителен гол. Живко Петков засече с глава центриране от свободен удар на Чаворски и прати топката в мрежата. Чаворски можеше да донесе успеха на "Черноморец" в последната минута на редовното време, но влязъл от дясно, предпочете да върне топката назад.

В продълженията "Локо" имаше повече положения, но Марсилио Де Лима пропусна най-добрата. "Акулите" пък се защитаваха смело, а Маламов пропусна златен шанс да класира отбора си напред в турнира.

Снимка: lap.bg / Архив