"Интер" и "Ювентус" смаяха света с изумително 4:4 в дерби за историята

Две дузпи не бяха достатъчни на домакините от Милано, за да победят "бианконерите"

27.10.2024 | 21:07 Редактор:
Невероятно 4:4 в дербито на Италия.

"Интер" и "Ювентус" сътвориха невероятен спектакъл в Милано, завършвайки 4:4 в Дерби д’Италия. "Нерадзурите“ откриха резултата в 15-ата минута чрез Пьотър Жиелински, който реализира дузпа. "Ювентус" бързо отговори и само пет минути по-късно Душан Влахович изравни.

Гостите стигнаха до обрат в 26-ата минута с гол на Тимъти Уеа, но "Интер" си върна преднината с нови два бързи гола — Хенрих Мхитарян в 35-ата минута и второ точно изпълнение на Жиелински от дузпа в 37-ата минута.

След почивката, Дензъл Дъмфрис вкара за 4:2 в 53-ата минута и домакините вече се виждаха победители. "Ювентус" не се предаде и влезлият като резерва Кенан Йълдъз върна интригата с гол в 71-вата минута, а в 82-рата минута отново той оформи крайното 4:4.