"Барселона" прегази "Реал" (Мадрид) с 4:0 и прекъсна серията му от 42 мача без загуба

Отмениха два гола на Килиан Мбапе заради засади

27.10.2024 | 07:10 Редактор:
Роберт Левандовски вкара бърз дубъл в 54-та и 56-та минута.

"Барселона" разгроми големия си противник "Реал" (Мадрид) и то насред “Сантяго Бернабеу” - 4:0. Тимът на Ханзи Флик, който преди дни разби "Байерн" (Мюнхен) в Шампионската лига с 4:1, хвана домакините на изкуствени засади, а през второто полувреме ги смълча с убийствена ефективност в атака.

Роберт Левандовски вкара бърз дубъл в 54-та и 56-та минута и вече има 14 гола в Ла Лига този сезон. В 77-та и младият Ламин Ямал реализира, преди в 85-та да се разпише и капитанът Рафиня.

Килиан Мбапе имаше нещастието да види как два негови гола бяха отменени заради засади, а освен това направи редица пропуски през второто полувреме.

Освен това "Барселона" сложи край на серията на "Реал" от 42 мача без загуба. Така каталунците запазиха своя рекорд от 2018 година.

С този успех "Барса" нанесе втора загуба през сезона на "Реал" в Ла Лига и дръпна на 6 точки в класирането. Каталунците имат 30 точки, докато "Реал" е с 24.