"Милан" надви "Брюж" и отбеляза първа победа в Шампионската лига

Кристиан Пулишич откри резултата в 34-ата минута

22.10.2024 | 22:10 Редактор:
В предишните две срещи хората на Пауло Фонсека регистрираха поражения.

"Милан" победи в същинската фаза на Шампионската лига, след като тресна с 3:1 "Брюж" в третия кръг от надпреварата. В предишните две срещи хората на Пауло Фонсека регистрираха поражения, но сега вече усетиха вкуса на успеха в тазгодишното издание на най-комерсиалния клубен футболен турнир.

За успеха на "росонерите" спомогна и фактът, че белгийците играха с човек по-малко от 40-ата минута, когато след намесата на ВАР директен червен картон получи Рафаел Ониедика. В герой за гранда от Милано се превърна нидерландския национал Тижани Райндерс, който заби два гола, а и червеният картон за съперника дойде след нарушение срещу него.

Кристиан Пулишич откри резултата в 34-ата минута. Изненадващо гостите изравниха, въпреки че играеха с намален състав. Попадението реализира Кристиан Сабе в 51-ата минута. След това обаче дойде часът на Райндерс, който се разписа на два пъти в 61-ата и 71-ата минута, с което донесе първите 3 точки за "Милан" в новия формат на Шампионската лига.