Лионел Меси избухна с хеттрик при разгром на Аржентина над Боливия

Суперзвездата се отчете и с две асистенции

16.10.2024 | 09:23 Автор: Тодор Петров

Лионел Меси вкара хеттрик и направи две асистенции при победата на Аржентина с 6:0 над Боливия в мач от квалификациите за Световното първенство по футбол през 2026 година в САЩ, Мексико и Канада.

На стадион "Монументал" в Буенос Айрес Меси бе точен в 19-ата, 84-ата и 86-ата минута, като за него това бе десети хеттрик в кариерата с националната фланелка. По този начин той вече има 112 гола за родината си.

Другите голове в мача за домакините бяха дело на Лаутаро Мартинес, който покачи на 2:0 в 43-тата минута след подаване на Меси и на Хулиан Алварес, който направи резултата класически в последните секунди на първото полувреме, отново след пас на Меси. За 4:0 се разписа резервата Тиаго Алмада

Гаучосите вече имат 22 точки на върха в класирането в квалификационна група КОНМЕБОЛ, с три повече от втория Колумбия, който се наложи с 4:0 над Чили.