Александър Везенков с 22 точки при разгром на "Олимпиакос" над "Арис"

Отборът на българина спечели със 102:72

13.10.2024 | 22:00 Редактор:
Везенков игра в цялата първа и трета четвърти.

Победа за "Олимпиакос" с Александър Везенков над "Арис" със 102:72 в мач от втория кръг на първенството. В петък той бе над всички за успеха над "Жалгирис" в Евролигата, като подели наградата за №1 на кръга.

Срещу бившия си тим в Гърция той завърши с 22 точки, като вкара 8 от 9-те си опита от игра, добави 5 борби, 2 откраднати топки и записа коефициент на ефективност от 31 за само 20 минути на паркета.

Везенков игра в цялата първа и трета четвърти, като в откриващия период наниза 10 точки, вкарвайки и четирите си опита от игра, като за пореден път бе изключително ефективен. Той добави 3 борби и още след периода бе с КПД от 16, а отборът му водеше с 35:12.

Моузес Райт бе най-резултатен за победителите с 23 точки, като също бе отличен от игра – 9 от 11 за КПД от 31. Домакините вкараха 77% от стрелбите си за 2 точки и 9 тройки от 26 опита отдалеч.