fallback

Испания оглави класирането след дебютен гол на Мартин Субименди

Ла Фуенте е доволен от играта

13.10.2024 | 09:43 Автор: Толя Стоянова

Националният селекционер Луис де ла Фуенте е доволен от представянето на Испания и победата с 1:0 срещу Дания, но очаква повече от европейските шампиони, въпреки безбройните контузии в лагера им.

С успеха срещу датчаните играчите на Де ла Фуенте излязоха начело на потока си в Лигата на нациите и направиха важна крачка към елиминациите.  Единственият гол в Мурсия отбеляза халфът на "Реал" (Сосиедад) Мартин Субименди в 79-ата минута, като Каспер Шмайхел със сигурност можеше да се намеси по-качествено.

"Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача. Всички осъзнавахме ясно колко голям тест е това за нас. Хареса ми как играха нашите футболисти. Те имат опит и показаха потенциала си при тази победа, особено през второто полувреме", заяви испанският селекционер, цитиран от uefa.com.

Испания е начело на група А4 със седем точки, една повече от Дания и три повече от Сърбия. Швейцария е на последното място без точки.