Португалия се наложи като гост над Полша в Лигата на нациите

Кристиано Роналдо не спира да бележи

13.10.2024 | 07:13 Редактор:
 Португалия има пълен актив от 9 точки.

Португалия надви Полша с 3:1 в мач от Лига А и група 1 в Лигата на нациите. Бернардо Силва откри резултата в 26-ата минута след асистенция на Бруно Фернандеш, а десетина минути след това живата легенда Кристиано Роналдо удвои след пас на Рафаел Леао.

В средата на второто полувреме Кристиано Роналдо беше заменен от Диого Жота и това сякаш даде импулс на поляците. Пьотър Зиелински върна интригата в 78-ата минута след хубав изстрел с десния крак. Минута преди изтичането на редовното време обаче Ян Беднарек си заби нещастен автогол. Реферът първо не зачете попадението, но системата VAR го накара да посочи центъра.

Така Португалия има пълен актив от 9 точки, докато Полша заема трето място в групата с три пункта.