Кои са победителите от 5-километровото трасе на Софийския маратон?

Първият, който финишира, беше без номер

12.10.2024 | 19:34 Автор: Толя Стоянова

Започна "Маратон София 2024". Въведени са временни ограничения в движението в центъра на столицата. За първи път маратонът се провежда в два дни. Така утре ще имат повече възможност за изява на всички останали над 6 000 елитни атлети, както и състезатели любители, да се включат в останалите трасета.

Първият, който финишира, беше без номер и не се призна резултатът му, но след това имаше и реални победители. Живко Петров и Каролина Калибацева триумфираха в маратона. По-малко от 20 минути им бяха нужни, за да преминат 5-километровото трасе в центъра на столицата. По думите им успешната формула е постоянството.

Движението в центъра на столицата беше ограничено до 19:30 ч. Ограничения ще има и утре, когато са големите дистанции в маратона.