Новак Джокович победи Фриц и се изправя срещу Синер за титлата в Шанхай

Сърбинът ще срещне световния номер едно

12.10.2024 | 16:30 Редактор:
Утре във финала сърбинът ще срещне световния номер едно Яник Синер.

Тенисистът Новак Джокович ще бъде съперник на Яник Синер във финала на турнира от сериите Мастърс в Шанхай. Във втория полуфинал от надпреварата сърбинът победи американеца Тейлър Фриц с 6-4, 7-6(6) след близо два часа игра.

В първия сет Джокович успя да нанесе решителен удар в петия гейм, в който проби сервиса на съперника си, след което затвори тази част с 6-4. Във втората част двамата тенисисти бяха солидни на сервис и не се стигна до нито един пробив. В тайбрека Фриц стъпна с 5-3, след което имаше сетбол при 6-5 в своя полза, но Джокера отговори с три поредни точки, за да затвори мача в своя полза.

Във финалната статистика Джокович имаше леко предимство в печелившите удари - 28 срещу 21, докато и двамата допуснаха по 17 непредизвикани грешки, предаде БГНЕС.

Така утре във финала сърбинът ще срещне световния номер едно Яник Синер, който по-рано днес победи чеха Томаш Махач в два сета. Джокович има четири победи и три загуби срещу Синер до момента, но италианецът спечели последните им два сблъсъка.