Александър Везенков изведе "Олимпиакос" до победа в Гърция

Започна като титуляр и се отчете с 25 точки

08.10.2024 | 09:17 Редактор:
Везенков добави към статистиката си 9 борби и две асистенции за 20:20 минути на паркета.

Александър Везенков стана най-резултатен за победата на "Олимпиакос" като гост на "Лаврио" с 93:75 (19:22, 21:21, 29:21, 24:11) в среща от първия кръг на първенството на Гърция по баскетбол за мъже.

Везенков започна като титуляр и се отчете с 25 точки. Той добави към статистиката си 9 борби и две асистенции за 20:20 минути на паркета.

Двубоят беше изключително оспорван през първите три части, но в последните 10 минути играчите на "Олимпиакос" доминираха изцяло и стигнаха до успеха с 18 точки разлика. На почивката "Лаврио" водеше с 43:40, а в началото на второто полувреме с 48:40. До края на третата четвърт обаче гостите направиха обрат 69:64 и не изпуснаха водачеството в резултата.