Григор Димитров се наложи над Зизу Бергс и се класира за третия кръг в Шанхай

Първата ни ракета победи с резултат 6:3, 3:6, 6:2

07.10.2024 | 11:55 Автор: Деси Николова

Григор Димитров достигна третия кръг на тенис турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай, който има награден фонд от 9 милиона долара. Поставеният под номер 9 българин победи белгиеца Зизу Бергс с резултат 6:3, 3:6, 6:2.

Двубоят започна в събота, когато беше прекратен заради дъжд при 4:2 гейма и сервис на Бергс във втория сет. В неделя също валя и срещата трябваше да бъде довършена днес.

При доиграването белгиецът успя да спечели първите си две подавания, с което изравни резултата, но в третия сет десетият в света Димитров домиринаше. Българинът поведе с 5:1 и сервираше за мача, но допусна пробив.  Веднага след това, обаче, хасковлията реализира нов брейк, за да триумфира.

Така Димитров, полуфиналист в надпреварата от миналия сезон, заработи 50 точки за световната ранглиста и 59100 долара.

Следващият съперник на българина ще бъде 24-ият в класацията на АТП Алексей Попирин (Австралия), който във втория кръг се справи със сърбина Миомир Кецманович с 6:3, 6:2.

Попирин води с 2:1 победи срещу Димитров, като за последно спечели с 4:6, 7:6(5), 6:3 на турнира от сериите "Мастърс" през август в Монреал, информира БТА.

Преди това двамата се срещнаха през 2021 година, като българинът записа успех в първия им мач в Мелбърн с 6:4, 6:7(5), 6:3, а след това хасковлията се отказа при 6:7(4), 6:7(4), 0:4 във втория кръг на Откритото първенство на САЩ.