"Спартак" (Варна) и "Локомотив" (София) си спретнаха невероятно голово шоу

"Соколите" стигнаха до успех, след като губеха с 0:2

06.10.2024 | 20:01 Редактор:

При почти постоянен дъжд в мач от 11-ия кръг на Първа лига "Спартак" (Варна) победи "Локомотив" (София) с 3:2. Домакините стигнаха до успеха след като губеха с 0:2. "Соколите" вече имат 21 точки в актива си и заемат четвъртото място във временното класиране, като изпреварват градския си съперник "Черно море". "Червено-черните" са с 10 точки.

Първата сериозна ситуация в мача бе за домакините във 2-ата минута. Ромееш Ивей центрира отдясно, топката стигна до Ахмед Ахмедов, който стреля от няколко метра, но вратарят Александър Любенов спаси. В ответната атака гостите откриха резултата. Анте Аралица проби отляво и центрира в наказателното поле на "Спартак" (Варна), където Анисе Бру овладя топката и я пусна към Красимир Станоев, който с удар от 15-тина метра вкара за 1:0 за "железничарите".

В 13-ата минута "Локомотив" удвои преднината си. Анте Аралица центрира отляво в наказателното поле на домакините, където Анисе Бру изпревари вратаря Мартин Величков, овладя топката и я прави в опразнената врата за 2:0.

Кристиан Илич проби отдясно, навлезе в наказателното поле на гостите и центрира меко, където след разбъркване топката отново стигна до него и той с топовен изстрел от няколко метра вкара гол за домакините – 1:2.

Антонио Вутов успя да изведе в отлична позиция Ахмед Ахмедов сам срещу вратаря на гостите, а нападателят на "соколите" с хубав удар изравни резултата – 2:2. В 90-ата минута Ромееш Ивей вкара третия гол за домакините и донесе трите точки на "Спартак" (Варна).