"Наполи" надви "Комо" и дръпна на върха в Серия А

Крайното 3:1 оформи резервата Давид Нереш, като асистенцията бе на Лукаку

04.10.2024 | 21:55 Редактор:
Домакините стартираха перфектно мача, като още в 10-ата минута Скот МакТоминей се възползва от подаване на най-добрия на терена Ромелу Лукаку.

"Наполи" отбеляза поредна победа в Серия А. В мач от 7-ия кръг на шампионата на Италия отборът от Неапол победи у дома новака "Комо" с 3:1. За "Наполи" това е петия успех за сезона, като тимът има и едно равенство, и една загуба.

"Комо" записа третата си загуба за сезона, като тимът прекъсна серия от две поредни шампионатни победи.

Домакините стартираха перфектно мача, като още в 10-ата минута Скот МакТоминей се възползва от подаване на най-добрия на терена Ромелу Лукаку и откри резултата.

"Комо" се върна в мача в 43-ата минута, когато Габриел Стрефеца изравни. В 53-ата минута Лукаку отново даде преднина в резултата за "Наполи", вкарвайки дузпа, предаде "Фокус". Крайното 3:1 оформи резервата Давид Нереш, като асистенцията отново бе на Лукаку.

Преди останалите мачове от кръга "Наполи" е лидер с 4 точки аванс пред "Ювентус", но и с мач повече. "Комо" е на 10-ата позиция.