ПАОК и Кирил Десподов с още една загуба в Лига Европа

Единственото попадение реализира Даниел Бирлигя

04.10.2024 | 07:42 Автор: Искра Ангелова

ПАОК допусна загуба с 0:1 от ФКСБ в Лига Европа. За румънците това бе втора поредна победа, с която те са един от петте отбора с максимален актив до момента.

Единственото попадение реализира Даниел Бирлигя в края на първото полувреме с удар от близка дистанция. В началото на втората част ФКСБ остана с 10 души след червен картон на Дариус Олару, но ПАОК така и не успя да се възползва от предимството си, за да стигне поне до изравняване. Най-близо до него бе Янис Михайлидис който уцели греда в края на добавеното време.

Преди това през първото полувреме греда удари и Кирил Десподов. Българският национал започна като титуляр и игра до 83-ата минута, когато бе заменен от юношата на "Манчестър Юнайтед" Шола Шортайър.

Изненадата на вечерта поднесе шведският Елфсборг, който се наложи с 1:0 над италианския гранд "Рома". Единственото попадение за домакините вкара Майкъл Байду, който бе точен от дузпа минута преди почивката.