"Лил" тресна с 1:0 "Реал" (Мадрид) във Франция

Двата отбора са съседни в класирането

03.10.2024 | 08:23 Редактор:
И двата отбора имат по 3 точки.

"Лил" отбеляза победа срещу "Реал" (Мадрид) с 1:0 в мач от Шампионската лига, изигран във Франция.

Единственото попадение в мача за "песовете" заби Джонатан Дейвид в добавеното време на първата част. Тогава Дейвид реализира дузпа, отсъдена след намеса на ВАР за игра с ръка на Едуардо Камавинга.

"Реал" (Мадрид) имаше няколко възможности да изравни след почивката, но множеството пропуски лишиха "кралете" от точката.

Трябва да се отбележи, че големите звезди на испанците Мбапе и Модрич бяха оставени на резервната скамейка. Двамата се появиха през второто полувреме, но не успяха да спасят "Реал" от загуба.

Това е първа победа за "Лил", след като французите паднаха на старта с 0:2 от "Спортинг" (Лисабон), а "Реал" започна с 3:1 над "Щутгарт", но сега се провалиха.

Двата отбора са съседи в класирането, като имат по 3 точки. На 23 октомври "Лил" има гостуване на "Атлетико" (Мадрид), а играчите на Карло Анчелоти ще приемат "Борусия" (Дортмунд) ден преди това в съобразен реванш от финала през миналия сезон.