42 години по-късно "Астън Вила" постави на колене "Байерн" (Мюнхен)

Победния гол вкара резервата Джон Дюран

03.10.2024 | 07:23 Редактор:
Отборът заема шеста позиция в общата таблица.

Победа за "Астън Вила" срещу "Байерн" (Мюнхен) с 1:0 в мач от основната фаза на Шампионската лига. Мачът се изигра на стадион "Вила Парк" в Бирмингам.

Двата отбора изиграха интересно първо полувреме (6:2 удара за баварците, от които 3:1 точни и 63% владеене на топката за тях), което не блестеше с някакви особени голови възможности, но пък загатна за огромния потенциал и на двата отбора.

В 79-ата минута "Астън Вила" откри резултата след контраатака от своята половина. Резервата Джон Дюран получи добър пас, видя излезлия напред Мануел Нойер и го  прехвърли с класен удар с левия крак.

Пропускът на мача обаче беше дело на Серж Гнабри, който със сигурност ще носи голяма вина за загубата на своите. Крилото остана очи в очи с Емилиано Мартинес, но стреля право в тялото му от движение.

Така отборът заема шеста позиция в общата таблица с 6 точки на сметката си и голова разлика 4:0. "Байерн" е едва 14-и с три пункта.