"Фейенорд" пречупи "Жирона" в сблъсък с автоголове и обрати

Нидерландците записаха втори успех

02.10.2024 | 22:47 Редактор:

"Фейенорд" спечели с 3:2 като гост на "Жирона" в мач от втория кръг в основната фаза на Шампионската лига. Нидерландците записаха втори успех, а каталунците регистрираха ново поражение.

Капитанът Давид Лопес беше точен за "Жирона" след 19 минути игра, като той бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле. След само четири по-късно Янхел Ерера си отбеляза автогол, а в 33-ата минута тимът от Фейенорд направи пълен обрат чрез Антони Миламбо.

Нидерландците получиха дузпа в 36-ата минута, но японският нападател Аясе Уеда пропусна.

"Жирона" натисна след почивката и в 51-ата минута стигна до гол, който бе отменен поради засада. Каталунците получиха възможност да изравнят от дузпа в 67-ата минута, но Боян Миовски не успя да преодолее Веленройтер, който отрази удара от бялата точка.