"Ботев" (Пловдив) сломи ЦСКА 1948 с късен гол

Двата отбора изиграха равностоен мач

29.09.2024 | 18:33 Редактор:
Пет минути преди края ''канарчетата'' все пак стигнаха до попадение.

С късен гол на влезлия като резерва черногорец Алекса Мараш отборът на "Ботев" (Пловдив) спечели с 1:0 при гостуването на ЦСКА 1948 в Бистрица.

Двата отбора изиграха равностоен мач и нулевото равенство изглеждаше логичен завършек, но пет минути преди края капитанът на "Ботев" Ивелин Попов пусна извеждащ пас за Мараш, който майсторски вкара единствения гол в мача от 10-ия кръг на efbet Лига.

През първата част зрителите на стадиона в Бистрица не видяха нищо интересно, а след почивката домакините бяха по-активни на терена. В 50-а минута Сердюк бе на стрелкова позиция, но стреля над вратата. Последваха още две добри ситуации за ЦСКА 1948, но отново Сердюк и Талис пропуснаха.

В 71-ата минута попадение на "Ботев" (Пловдив) бе отменено заради засада на Ехидже Укаки.

Пет минути преди края "канарчетата" все пак стигнаха до попадение чрез Мараш с първия точен удар във вратата в мача за отбора на "Ботев".