"Ливърпул" пречупи "Уулвърхемптън" и е на върха във Висшата лига

Мохамед Салах се разписа от дузпа

28.09.2024 | 22:30 Автор: Искра Ангелова

"Ливърпул" удари "Уулвърхемптън" с 2:1 като гост в среща от английската Висша лига, играна на стадион "Молиню". "Мърсисайдци" започнаха мача много посредствено и "вълците" рано-рано взеха инициативата, отличавайки се с два неточни изстрела и един неточен шут.

Постепенно обаче "Ливърпул" напипа ритъма си, изравни играта и в добавеното време на първата част дори откри резултата чрез необичаен реализатор - Ибрахима Конате.

Статистиката на почивката дори показа лек превес за гостите (55% владеене на топката и 3:2 точни удара в тяхна полза).

Десетина минути след почивката домакините изравниха чрез третия си точен изстрел, а необичайният голмайстор се оказа бекът Аит-Нури. Само пет минути след това обаче гостите възстановиха преднината си. Този път звездата на отбора Мохамед Салах се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Нелсон Семедо в собственото му наказателно поле.