"Нюкасъл" препъна "Манчестър Сити"

"Гражданите" все пак остават без поражение от началото на сезона

28.09.2024 | 17:25 Автор: Искра Ангелова

"Манчестър Сити" направи второ поредно равенство във Висшата лига, завършвайки само 1:1 срещу "Нюкасъл" на "Сейнт Джеймсис Парк". "Гражданите" все пак остават без поражение от началото на сезона с 4 победи и 2 хикса и 14 точки. Нюкасъл пък има 11 до момента.

Хората на Пеп Гуардиола бяха без Кевин де Бройне и дългосрочно отсъстващия Родри, но изглеждаше, че са на път да спечелят, когато Йошко Гвардиол откри резултата с превъзходно завъртане и удар в далечния ъгъл в 35-ата минута. Пасът бе на Джак Грийлиш, който завърши мача с 5 големи положения, които създаде, но "Сити" не вкара повече голове.

"Нюкасъл", в чийто състав липсваше нападателят Александър Исак, се бореше да си създаде чисти възможности през първото полувреме, но се оживи, когато Гордън спечели и реализира дузпа малко преди изтичането на 60 минути.