"Борусия" спечели срещу "Бохум" в голово зрелище

Възпитаниците на Нури Сахин заемат второ място във временното класиране

28.09.2024 | 07:54 Автор: Деси Николова

"Борусия" (Дормтунд) спечели домакинството си на "Бохум" с 4:2 в мач от 5 кръг на германската Бундеслига.

Гостите откриха резултата в 16 минута с гол на Матус Беро, а 5 минути по-късно Дани де Вит удвои преднината на "Бохум". Домакините върнаха едно попадение в края на първата част чрез Серху Гираси.

Втората част премина изцяло под диктовката на "жълтата стена" и закономерното се случи. "Дортмунд "стигна до пълен обрат след попаденията на капитана Емре Джан от дузпа в 62', отново Гираси в 75' и резервата Феликс Нмеча в 81', съобщи "Фокус".

Възпитаниците на Нури Сахин заемат второ място във временното класиране с 10 точки, докато играчите на Петер Зеидлер са на предпоследната 17-а позиция с 1 точка.