"Берое" с драматична победа над "Славия" с гол в добавеното време

Попадение на Годой не беше признато в 53-ата минута

27.09.2024 | 22:46 Редактор:
"Берое" прекъсна серия от четири поредни загуби.

"Берое" се наложи с минималното 1:0 у дома "Славия" в мач от десетия кръг от Първа лига. Гола на Леандро Годой в допълнителното време осигури драматичния успех в полза на "зелените".

В 53-ата минута попадение на Годой не беше признато. Той изпрати топката в мрежата, сред като се откъсна зад защитата на Славия, но в хода на атаката извърши удари в лицето Велко Йеленкович.

Десет минути преди края на редовното време "Славия" имаше възможност да се разпише. При бърза контра Куентин Зеедорф подаде за Емил Стоев, чийто удар от наказателното поле беше блокиран. Топката достигна до Зеедорф, който също направи опит за гол, но Еспиноса се намеси решително пред голлинията.

В първата минута на допълнителното време центриране на Мануел Монселио беше засечено с глава от Леандро Годой, който прати топката във вратата на "Славия".

"Берое" прекъсна серия от четири поредни загуби и вече има 13 точки на осмо място, докато "белите" са със само 8 пункта на 13-та позиция.