Яник Синер тръгна с обрат на турнира в Пекин

Адриан Манарино победи Лоренцо Сонего

26.09.2024 | 14:54 Автор: Тодор Петров

Яник Синер направи обрат срещу чилиеца Николас Хари в първия кръг на турнира в Пекин АTP 500. Лидерът в ранглистата при мъжете се наложи с 4:6, 6:3, 6:1 за малко по-малко от два часа игра.

Италианецът допусна да бъде пробив в седмия гейм на първия сет за 3:4, като след това успя да спаси един сетбол, но при втория Хари успя да поведе с 6:4.

Втората част започна силно за Синер, който направи пробив във втория гейм и поведе набързо с 3:0. След това той взимаше подаванията си, което му бе достатъчно да изравни резултата след 6:3. В третия сет Яник Синер бе още по-убедителен, като даде само един гейм на чилийския си съперник - 6:1.

Във втория кръг Яник Синер чака победителя от мача между германеца Ян-Ленард Щруф и Стан Вавринка от Швейцария.

В друга среща французинът Адриан Манарино победи Лоренцо Сонего от Италия с 1:6, 6:2, 6:3.