"Манчестър Юнайтед" се издъни в Лига Европа, "Ливърпул" громи за "Карабао Къп"

"Червените дяволи" не успяха да победят "Твенте" на "Олд Трафорд"

26.09.2024 | 07:07 Редактор:

"Манчестър Юнайтед" продължава да къса нервите на своите фенове, след като започна участието си в Лига Европа с фалстарт. На "Олд Трафорд" "Червените дяволи" не успяха да победят "Твенте" и стигнаха само до 1:1.

През първото полувреме Кристиан Ериксен изведе домакините напред, но след почивката именно датският национал сбърка детински, след което Сам Ламерс вкара и така донесе точката за нидерландците.

В следващия кръг за "Ман Юнайтед" предстои още по-тежко изпитание – гостуване на "Порто" на 3 октомври, докато "Твенте" приема "Фенербахче" на Жозе Моуриньо.

В същото време "Ливърпул" разби с 5:1 "Уест Хям" на "Анфийлд" и започна с впечатляваща победа защитата на трофея "Карабао Къп".

Изненадващо лондончани дръпнаха в резултата след автогол на Джаръл Куанса в 21-ата минута, но това само ядоса "мърсисайдци", които бързо изравниха чрез Диого Жота в 25-ата.

През второто полувреме "Ливърпул" се развихри. Жота вкара нов гол в 49-ата минута, а Мохамед Салах направи 3:1 в 74-ата. Коди Гакпо оформи крайното 5:1 с две бързи попадения в самия край на мача.

Гостите играха в намален състав след 76-ата минута, когато Едсон Алварес си изкара втори жълт и респективно червен картон.