"Славия" (Прага) не даде шанс на "Лудогорец" в Разград в Лига Европа

Гостите от Чехия победиха с 2:0

26.09.2024 | 06:58 Автор: Тодор Петров

"Лудогорец" стартира в груповата фаза на Лига Европа с поражение с 0:2 от "Славия" (Прага). Чешкият гранд имаше осезаемо превъзходство в Разград и закономерно си тръгна с трите точки.

По този начин "Лудогорец" регистрира първа загуба под ръководството Захари Сираков. Успехът за чехите изковаха Матей Юрашек и Моймир Хитил. Първият откри резултата в 38-ата минута, а вторият узакони победата за чехите в 65-ата минута.

До края Лудогорец не съумя да стигне поне до гол във вратата на съперника. За цял мач разградчани отправиха само един точен удар от общо 9 по посока на вратата на "Славия".

В следващия кръг "Лудогорец" отново ще играе срещу отбор от Чехия – "Виктория" (Пилзен), но този път като гост.