"Реал" (М) едва не допусна шокираща издънка срещу "Алавес"

"Кралете" се наложиха с 3:2

25.09.2024 | 06:44 Автор: Вяра Димова

В среща от 7-ия кръг на испанската Ла Лига "Реал" (Мадрид) едва не допусна шокираща издънка срещу "Алавес". "Кралете" поведоха с лекота с 3:0, но накрая се наложи да треперят, завършвайки 3:2.

Мачът започна повече от шеметно за "лос бланкос", след като още в 54-ата секунда Лукас Васкес откри резултата. Килиан Мбапе удвои в 40-ата минута, а Родриго направи преднината на домакините класическа в 48-ата минута.

След 85-ата минута обаче едва не се стигна до истински шок, след като първо Карлос Бенавидес намали на 3:1, а само 120 секунди по-късно Кике Гарсия реализира за 3:2 и постави "Реал" под сериозно напрежение в оставащите минути до края.

"Кралетете" пропиляха повече чисти голови положения по време на мача, но на сметката си и двата тима регистрираха по една греда. С добавените 3 точки "Реал" вече има 17 на актива си и зае второто място.