"Байер" излъга "Волфсбург" в края след голова фиеста

Тимът на Шаби Алонсо за пореден път стигна до успех

22.09.2024 | 20:22 Редактор:
Виктор Бонифейс донесе трите точки за отбора с гол в третата минута на добавеното от съдията продължение.

"Байер" (Леверкузен) надви с 4:3 "Волфсбург" в мач от 4-ия кръг на Бундеслигата. Тимът на Шаби Алонсо за пореден път стигна до успеха със специалитета си - късен гол в добавеното продължение на срещата.

Двубоят започна с автогол на Мукиеле, който даде аванс на "вълците" в 5-ата минута. Шампионите обаче реагираха подобаващо и в 14-ата минута Флориан Вирц изравни резултата след асистенция от Гранит Джака. В 32-ата минута "Байер" вече водеше, след като Джереми Та бе точен.

"Волфсбург" обаче не се предаде. Само минути по-късно Борнау изравни за 2:2, а Сванберг шокира домакините с трето попадение в последната минута на първото полувреме.

След почивката "Леверкузен" натисна. Пиеро Инкапие, който замени Белосиан, се включи отлично и в 49-ата минута изравни резултата за 3:3. Виктор Бонифейс донесе трите точки за отбора с гол в третата минута на добавеното от съдията продължение.