"Фиорентина" отбеляза първа победа за сезона в Серия А

"Виолетовите" надиграха гостуващия "Лацио" с 2:1

22.09.2024 | 16:18 Редактор:
 4 минути преди края на първата част стана напечено.

С два гола на Алберт Тор Гудмундсон от дузпи през второто полувреме "Фиорентина" отбеляза първа победа през сезона в италианската Серия А.

"Ла Виола" се наложи на свой терен с 2:1 над "Лацио" и вече с 6 точки в пет мача излиза на 10-о място в класирането. Гостите от Рим са на 7-а позиция със 7 точки, а в челото са "Торино" с 11, "Удинезе" и "Наполи" по 10.

Гостите от Лацио започнаха срещата много по-активно и в първите 20 минути наложиха надмощие. Вратарят на "Фиорентина" Давид де Хеа обаче показа класа и отби изстрели на Матиа Дзакани и на сенегалския нападател Булайе Диа.

След това играта се поизравни, но 4 минути преди края на първата част "Лацио" излезе напред в резултата. Разписа се испанският централен защитник Марио Хила, който засече с глава в мрежата центриране от ляво от свободен удар на Нуно Тавареш.