fallback

ЦСКА пречупи "Берое" с дузпа в Благоевград за втора победа при Александър Томаш

Коялипу се разписа от бялата точка пред погледите на хиляди "армейски" привърженици

21.09.2024 | 19:54 Автор: Елеонора Танева

ЦСКА i втора поредна победа след паузата за национални отбори. Футболистите на Александър Томаш надделяха с 1:0 над "Берое" в мач от 9-ия кръг на Първа лига, игран пред страхотна атмосфера в Благоевград.

Успехът за символичните домакини донесе новият им голмайстор Годуин Коялипу, който се разписа от дузпа в самия край на първото полувреме. Много силно за ЦСКА се представи и още един футболист, взет през лятото - Джейсън Локило.

Бившото крило на Хъл Сити нацили гредата след почивката, а като цяло хората на Томаш, окрилени от 5000 свои верни фенове, доминираха в срещата и спечелиха напълно заслужено.

Така ЦСКА събра 9 точки се изкачи на 10-то място. "Берое" остава с 10 пункта и се намира точно над "червените".

В следващия кръг за ЦСКА на Томаш предстои първо сериозно изпитание - гостуване на сребърния медалист от миналия шампионат "Черно море". От своя страна старозагорци приемат Славия.