"Ница" се подигра със "Сент Етиен" в Лига 1 с осем безответни гола

21.09.2024 | 10:17 Редактор:
Головата фиеста не спря от началото до четири минути преди края на редовното време.

"Ница" надви тима на "Сент Етиен" с 8:0 в мач от петия кръг на френската Лига 1. С успеха домакините се доближиха на точка от зона "Шампионска лига", докато новаците в елита се озоваха в зоната на спасителния плейоф.

Головата фиеста не спря от началото до четири минути преди края на редовното време. Интересното е, че само един от тях падна след дузпа, а шест различни футболисти от победители записаха имената си сред голмайсторите.

Попаденията бяха отбелязани от: Дилан Батубинсика (4’ - автогол), Танги Ндомбеле (7’), Мохамед-Али Чо (24’), Юсуфа Мукоко (26’, 39’), Еван Гесан (36’), Софиан Диоп (75’), , Пабло Росарио (86’ - дузпа), предаде БНР.

С успеха играчите на "Ница" се върнаха на победния път след поражението в миналия кръг от отбора на Марсилия, докато "Сен Етиен" има само една победа в първите пет мача след завръщането си във френския елит.