"Алавес" отново не прости на гостуващия "Севиля"

Играчите на Луис Гарсия Плаза заемат 5-о място във временното класиране с 10 точки

21.09.2024 | 09:16 Редактор:
Играчите на Луис Гарсия Плаза заемат 5-о място във временното класиране с 10 точки, докато възпитаниците на Франциско Хавиер Пимиента са 14-и с 5 точки.

Тимът на "Алавес" надви гостуващия "Севиля" с 2:1 в мач от 6-ия кръг на испанската Ла Лига. Карлос Висенте откри за домакините в 17-ата минута, а гол на 30-годишния испански нападател Стоичков не бе зачетен заради засада след намесата на ВАР.

Карлос Мартин отбеляза второ попадение за "синьо-белите" в 60-ата минута, а почетният гол за андалусийците беше дело на Доди Лукебакио в 83-ата минута.

"Депортиво" записа трети пореден успех над "Севиля", като последната победа на севилци датира от 2021 г., предаде "Фокус".