"Атлетико" (Мадрид) обърна РБ (Лайпциг), "Аталанта" изпусна "Арсенал"

Антоан Гризман и Хосе Мария Хименес се разписаха за победата на испанците с 2:1

20.09.2024 | 07:13 Редактор:

С гол на Хосе Мария Хименес в 90-ата минута "Атлетико" (Мадрид) победи като домакин РБ (Лайпциг) с 2:1 в мач от първия кръг от основната фаза на Шампионската лига.

Хората на Диего Симеоне трябваше да правят обрат, след като двубоят започна зле за тях и още в 4-ата минута Лайпциг излезе напред в резултата след попадение на Бенджамин Шешко.

Антоан Гризман вкара първия гол за домакините в 28-ата минута след асистенция на Маркос Йоренте, за да дойде последната минута на двубоя и решителното попадение за трите точки.

В следващия си мач в турнира "Атлетико" гостува на "Бенфика", докато германците домакинстват на "Ювентус".

В друга среща от ШЛ носителят на Лига Европа "Аталанта" пропусна дузпа и взе само точка след 0:0 у дома срещу "Арсенал". Вратарят на артилеристите Давид Рая спаси удара от бялата точка на Матео Ретеги, както и добавката след това, за да запази точката за лондончани.

"Аталанта" бе по-активният отбор в мача и пропусна няколко добри голови положения. Габриел Мартинели пък пропиля най-чистото положение за "Арсенал".