ЦСКА 1948 наказа плахия "Локомотив" насред Пловдив

Срещата завърши при резултат 2:0 за гостите

19.09.2024 | 19:37 Редактор:
И двата отбора имаха неособено приятни спомени от последните си срещи.

Деветият кръг в родното футболна първенство започна със срещата "Локомотив" (Пловдив) - ЦСКА 1948, завършила при резултат 0:2.

И двата отбора имаха неособено приятни спомени от последните си срещи. Пловдивчани пропиляха два гола аванс срещу "Хебър" и в крайна сметка стигнаха само да зрелищно равенство 3:3.

ЦСКА 1948 пък записа първата си загуба през сезона от "Левски" с 2:4. Именно затова предпазливостта преобладаваше. След първото полувреме гостите стигнаха до две добри ситуации.

Точно след четвърт час игра гостите стигнаха до първата по-сериозна възможност за откриване на резултата. Евгений Сердюк получи дълго подаване, успя да овладее между двамата защитници в наказателното поле на Локомотив и финтира Кристиан Томов, но впоследствие не уцели опразнената врата от малък ъгъл.

В 71-ата минута по-активната игра на гостите все пак даде резултат. Стив Фуртадо получи на десния фланг и центрира прецизно към Марио Илиевски, който бе оставен напълно необезпокояван в наказателното поле и на няколко метра пред голлинията имаше време да овладее и да насочи топката неспасяемо под напречната греда, за да даде аванс на своя тим.

Четири минути след това нападателят на ЦСКА 1948 можеше да удвои.  Талис получи дълго диагонално подаване на левия фланг и пусна хитро към Илиевски, който опита да завърши технично покрай вратаря на Локомотив, но топката за втори път срещна гредата.

В 78-ата минута бившият играч на „смърфовете“ Бирсент Карагарен сложи точка на спора с втори гол. Крилото на гостите матира Томов със страхотен параболичен удар от близо 30 метра, който хвана неподготвен стража на домакините.