"Байерн" (Мюнхен) унищожи "Динамо" (Загреб) с 9:2 в Шампионската лига

Хари Кейн вкара 4 гола, три от тях - от дузпи

18.09.2024 | 08:25 Редактор:
Баварците изиграха смазващо първо полувреме, в което статистиката беше достатъчно красноречива - 10:0 удари.

"Байерн" (Мюнхен) размаза "Динамо" (Загреб) с 9:2 в мач от основната фаза на Шампионската лига. Баварците изиграха смазващо първо полувреме, в което статистиката беше достатъчно красноречива - 10:0 удари (половината точни) и цели 75% владеене на топката, като момчетата на Венсан Компани видимо дори не играха на максимални обороти.

Четвърт час след началото VAR отмени попадение на Серж Гнабри, но малко след това Хари Кейн откри от дузпа. Англичанинът постигна нещо уникално, защото заби гол №50 за "Байерн" в своя мач №50 за клуба.

Нещо повече - Кейн вече има 30 гола в Шампионската лига, изравнявайки Уейн Руни като най-успешния английски реализатор в турнира (или КЕШ, както беше старото име на най-престижната надпревара). Той вкара 4 гола, три от тях - от дузпи.