Григор Димитров победи Новак Джокович в супер шоу в София (+ВИДЕО)

Препълнени трибуни в Арена София аплодираха двамата легендарни тенисисти

17.09.2024 | 22:03 Автор: Елеонора Танева

Григор Димитров взе победата над Новак Джокович в благотворителния мач в София. Демонстративният мач беше част от благотворителната кауза.

Българският тенисист надделя над сърбина с 6:4, 2:6 и с 10:6 в супертайбрека, като на последната точка Гришо взе помощ от приятел - дете, което играе с лява ръка - слабото място на олимпийския шампион.

Над 13 хиляди фенове са изпълнили до краен предел "Арена 8888 София", след като билетите за двубоя бяха  разпродадени за броени минути.

Двамата предложиха много атрактивни отигравания, на корта вместо тях ракетите хванаха деца, а зрителите се наслаждават на забавни моменти и великолепен спектакъл.

Главен съдия на мача беше сръбкинята Марияна Вельович, което е  професионален рефер от 2015 година.