"Барселона" с пета поредна победа след категоричен успех над "Жирона"

След перфектния си старт остава на върха в класирането с пълен актив от 15 точки

15.09.2024 | 19:59 Автор: Толя Стоянова

"Барселона" отбеляза петата си поредна победа в Ла Лига с 4:1 като гост на "Жирона". Тимът на Ханзи Флик взе наглед без напрежение каталунското дерби, след като Ламин Ямал (30, 37) вкара два гола още до почивката. Така младокът вече има 3 гола и 4 асистенции в 5 мача в първенството този сезон.

През втората част Дани Олмо (47) реализира в трети пореден мач, а Педри (64) довърши домакините. "Жирона" имаше нещастието да бъде отменена дузпа за тима в края на първото полувреме. Все пак почетното попадение бе дело на 37-годишния Кристиан Стуани в 80-та минута на срещата.

Така след перфектния си старт "Барселона" остава на върха в класирането с пълен актив от 15 точки. Втората позиция засега делят "Реал" (Мадрид) и "Виляреал" с по 11 точки. Такъв актив може да събере и "Атлетико" (Мадрид), ако по-късно днес победи "Валенсия" у дома. "Жирона" е на 7-а позиция със 7 точки.