"Манчестър Юнайтед" се върна победния път след 3:0 срещу "Саутхямптън"

Матайс де Лихт, Маркъс Рашфорд и Алехандро Гарначо вкараха за "червените дяволи"

14.09.2024 | 16:36 Автор: Тодор Петров

"Манчестър Юнайтед" победи с 3:0 като гост "Саутхямптън" в среща от 4-ия кръг на Висшата лига. Така "червените дяволи" се върнаха на победния път след двете поредни загуби, които регистрираха във Висшата лига.

Успехът за селекцията на Ерик Тен Хаг дойде след голове на Матайс де Лихт, Маркъс Рашфорд, който се отпуши след 12 мача голова суша, и Алехандро Гарначо.

Нидерландският защитник откри резултата в 35-ата минута, а нападателят узакони победата на гостите само 6 минути по-късно. Крайното 0:3 фиксира Гарначо в добавеното време на мача.

Двубоят можеше да отиде и в друга посока, но в 33-ата минута Камерън Арчър изпусна дузпа за "Саутхямптън", която бе отразена от вратаря Онана. Накрая "светците" завършиха мача и в начален състав след червен картон на Джак Стивънс в 79-ата минута.