България - Северна Ирландия 1:0 и големи шансове за "лъвовете" в Лигата на нациите

Кирил Десподов вкара победното попадение в Пловдив

08.09.2024 | 21:05 Автор: Искра Ангелова

България победи с 1:0 Северна Ирландия в мач от трета дивизия на Лигата на нациите, игран пред повече от 13 000 зрители на стадион "Христо Ботев" в Пловдив.

Успехът за "лъвовете" донесе Кирил Десподов с гол в 40-ата минута, а преди това нашите уцелиха и две греди. След почивката хората на Илиан Илиев удържаха крехкия си аванс и се поздравиха със заслужения успех.

Победата изстреля България на върха в трета група с 4 точки, колкото има и Беларус. Северна Ирландия остава с 3 пункта, на дъното с нулев актив е Люксембург. На 12 октомври България приема именно аутсайдера в групата, докато за островитяните предстои символично гостуване на Беларус.

За отбелязване е, че това беше осми мач за България под ръководството на Илиан Илиев и още не познаваме загубата - 2 победи и 6 равенства.