Кристиано Роналдо заби гол №900 в кариерата си при успех над Хърватия

Португалия победи с 2:1 и оглави групата си в Лигата на нациите

06.09.2024 | 07:43 Редактор:
Кристиано Роналдо продължава да пише история.

С гол на суперзвездата Кристиано Роналдо Португалия победи Хърватия с 2:1 в мач от група 1 в Лига А в Лигата на нациите.

В оказалия се исторически двубой Роналдо отпразнува своя гол №900 в кариерата. Петкратният носител на "Златната топка" се разписа в 34-ата минута след асистенция на Нуно Мендеш, удвоявайки аванса на своя тим.

Преди това още в седмата минута Диого Далот откри резултата след подаване на своя съотборник в "Манчестър Юнайтед" Бруно Фернандеш, но по-късно Далот си заби нещастен автогол и върна интригата.

През втората част Португалия контролираше развоя на събитията и макар хърватите да отправиха общо 12 удара в мача, домакините изковаха първи три точки и оглавиха групата, възползвайки се от равенството между Шотландия и Полша (2:2), пише gol.bg.