Изпуснахме победата срещу Беларус в Лигата на нациите

"Лъвовете" доминираха в срещата, но стигнаха само до 0:0

06.09.2024 | 07:03 Редактор:
Играчите на Илиан Илиев доминираха, но безрезултатно.

Футболните ни национали завършиха 0:0 срещу Беларус в първата среща в група С3 на Лигата на нациите. Мачът се игра в унгарския град Залаегерсег и без публика заради санкция на УЕФА срещу беларусите.

"Лъвовете" доминираха в по-голямата част от мача, но пропуснаха победата най-вече заради отличния вратар на Беларус Фьодор Лапухов и червения картон на Филип Кръстев, който остави отбора с човек по-малко в заключителните 16 минути.

Така треньорът на България Илиан Илиев продължава без загуба, но има само една победа и шест равенства.

Българският отбор доминираше в много сериозни периоди от първата част и вратарят на Беларус Фьодор Лапухов имаше доста работа. В последния половин час на срещата играта се поизравни, а цялостната картина тотално се промени след червен картон на Филип Кръстев в 74-ата минута.

В другата среща от групата съперникът на България в неделя – Северна Ирландия, се наложи с 2:0 на свой терен над Люксембург.