fallback

Мбапе се развихри и донесе победа на "Реал" (Мадрид) над "Бетис"

"Жирона" пък се наложи над "Севиля"

02.09.2024 | 07:58 Автор: Искра Ангелова

"Реал" (Мадрид) записа втора победа от началото на сезона в Испания. "Белия балет" се наложи с 2:0 над "Бетис" в мач от четвъртия кръг. Мачът ще се запомни и с първите два гола за тима на новата френска звезда на мадридчани Килиан Мбапе, който бе точен след почивката.

С попадения на Иван Мартин и Абел Руис във всяко полувреме участникът в Шампионската лига "Жирона" се наложи над "Севиля" с 2:0 като гост в 4-ия кръг на Примера дивисион.

Тимът от малкия каталунски град, превърнал се в сензация миналата година, показва, че запазва състоянието си и днес доминираше сериозно през цялото време. Тимът на Севиля в нито един момент не успя да се противопостави и логично остава без победа след първите четири мача.

Иван Мартин откри резултата в 41-ата минута, след като получи топката на празна врата и просто трябваше да сложи крака. Мигел Гутиерес проби през защитата на севилци и буквално сервира топката в малкото наказателно поле.