Никола Цолов приключи 11-и сезона във Формула 3

Българският пилот завърши на 19-о място на пистата "Монца" в Италия

01.09.2024 | 14:29 Автор: Вяра Димова

В основното състезание на пистата "Монца" в Италия Никола Цолов завърши на 19-о място, с което се сложи край на сезона във Формула 3.

Българският пилот на ART Grand Prix приключи втората си кампания в този състезателен клас на 11-а позиция в генералното класиране със 75 точки. Макар че сезонът се състои от 20 състезания, българинът взе участие само в 18 от тях, тъй като бе наказан за предпоследния кръг на пистата "Спа" в Белгия.

Въпреки това, българинът регистрира три победи, като повече от него - четири, постигна единствено британецът Арвид Линдблад, който остана четвърти в генералното класиране след серия от слаби резултати в края на сезона.

Победител в днешното състезание на "Монца" стана французинът Сами Мегетуниф, който измина 22-те обиколки за 39 минути и 58.179 секунди.