"Борусия" (Дортмунд) и "Вердер" (Бремен) не се победиха

"Айнтрахт" (Франкфурт) празнува заслужена първа победа за сезона

31.08.2024 | 19:07 Редактор: Вяра Димова
Само с точка си тръгна Борусия (Дортмунд) и 0:0 при гостуването на Вердер (Бремен).

Само с точка си тръгна "Борусия" (Дортмунд) и 0:0 при гостуването на "Вердер" (Бремен) във 2-ия кръг на Бундеслигата.

"Борусия" (Дортмунд) дойде като фаворит край Северно море, но след 73-ата минута те останаха 10 на терена заради втория жълт картон на Нико Шлотербек. "Вердер" игра разочароващо, когато имаше мнозинство и не успя да създаде заплаха напред. Борусия се защитаваше много добре с десет души и дори имаше шанс да спечели, ако бяха реализирали една от добрите си атаки в края на срещата.

"Айнтрахт" (Франкфурт) празнува заслужена първа победа за сезона – 3:1 на свой терен над "Хофенхайм". И въпреки че гостите се подобриха през второто полувреме и изглеждаха по-агресивни в нападение, рядко бяха наистина опасни.

Юго Екитике откри резултата в 24-ата минута след подаване на Омар Мармуш. Екитике пък асистира за 2:0 9 минути по-късно на Хуго Ларсон. Андрей Крамарич върна едно попадение за гостите в 54-ата минута, а крайното 3:1 беше оформено от Мармуш след подаване на ветерана Марио Гьотце.