С категорична победа Григор Димитров е на 1/8-финал на US Open

Най-добрият тенисист на България се справи с 40-ия в ранглистата с 6:3, 6:3, 6:1

31.08.2024 | 07:18 Редактор: Елеонора Танева
Четвърти 1/8-финал за Григор Димитров на US Open.

Григор Димитров вече е на осминафинал на Откритото първенство на САЩ по тенис. Най-добрият тенисист на България се справи за час и 40 минути с намиращия се на 40-о място в ранглистата Талон Грийкспоор (Нидерландия) и го победи с 6:3, 6:3, 6:1.

Следващият съперник на Димитров ще бъде Андрей Рубльов. Руснакът се наложи с 6:3, 7:5, 6:4 над Иржи Лехечка и също отива напред. До момента двамата са играли седем пъти един срещу друг, като три победи са за Димитров. За последно двамата се срещнаха на полуфиналите в Шанхай през миналата година и българинът отстъпи с 6:7 (7), 3:6.

Българинът достига до осминафиналите в Ню Йорк за четвърти път в кариерата си и и за първи от 2019-а година, но сега го направи и без загубен сет до момента.