"Спарта" (Прага), "Йънг Бойс" и РБ Залцбург си заслужиха участие в ШЛ

Елиминираха съответно "Малмьо", "Галатасарай" и "Динамо" (Киев)

28.08.2024 | 07:05 Автор: Тодор Петров

"Спарта" (Прага), "Йънг Бойс" и РБ Залцбург се класираха за груповата фаза на Шампионската лига (ШЛ) по футбол.

"Йънг Бойс" надигра в реванша турския гранд "Галатасарай" с 1:0 като гост и се класира с общ резултат 4:2. Единственото попадение в Истанбул бе дело на халфа Алън Виргиньос в 87-ата минута.

"Спарта" спечели с 2:0 и реванша срещу шведския "Малмьо" и затвори сблъсъка с общ резултат от двете срещи 4:0.

В 80-ата минута Лукаш Хараслин се разписа от дузпа, с което "Спарта" излезе напред. Три минути по-късно Албион Рахмани удвои преднината на домакините.

Залцбург и "Динамо" (Киев) завършиха 1:1 и австрийците продължават напред с общ резултат 3:1.

В 12-ата минута нападателят на домакините Адам Дагим откри резултата, а в 29-ата минута нападателят на украинския тим Владислав Ванат изравни.